Warsztaty 2012/13

Monidło z Tuwimem
Piątkowe zajęcia odbyły się na Dworcu PKP w Luboniu i były częścią Dnia Kultury z Biblioteką Miejską. Impreza związana była z Rokiem Juliana Tuwima.
Na początku warsztatu zapoznaliśmy się z muralami przedstawiającymi różne postaci, stwory, ludziki. Następnie sami próbowaliśmy w podobnym charakterze stworzyć na kartce projekty własnych wymyślonych stworów. Kolejnym krokiem było indywidualne odsłuchanie wybranego wiersza Juliana Tuwima na słuchawkach po to, aby pamiętając o malowanych muralach, narysować projekt np. Pstryczka Elektryczka,  jednego z atletów czy też Pana Hilarego. Po przejściu tych etapów można było zabrać się do malowania wcześniej zbudowanego monidła. Warsztat wspierała Dobromira Puczyłowska. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć.












   

Bezpieczny przejazd kolejowy
Na ostatnich zajęciach wykonaliśmy pracę na konkurs III edycji konkursu plastycznego o tematyce bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych dla dzieci w wieku 4-12 lat.
Zwycięskie prace będą umieszczone na www.ilcad.org, na Facebooku i w czasie wystawy dedykowanej ILCAD-owi przez cały tydzień od 6 do 12 maja br. w Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie w czasie II Tygodnia Bezpieczeństwa Drogowego.


Ukryte, zakryte
Każdy w grupie szukał odpowiedzi na to, co kryje się pod materiałem. Czy to może jakieś zwierzę, grupa zwierząt? Ponieważ oglądaliśmy  tajemnicze "stworzenie" z różnych, stron powstało kilka wersji.




Bałwankowe Jaja 
Co zrobić, kiedy za oknem w Święta Wielkanocne śnieg? My zrobiliśmy pisankowe postaci, które bardzo przypominały bałwanki.







Kolorowe malowanie prawie po ścianie.
Zamiast stołu i krzeseł na dzieci w pracowni czekały koc, poduszki oraz ściany wyklejone papierem i folią. Po odpowiedziach na pytania: 
dlaczego nie ma w sali wszystkiego i czy tu jest remont,rozpoczęliśmy zajęcia od rozmowy na temat, co to jest plama. Zapoznaliśmy się z reprodukcjami  impresjonistów. Naszym tematem stały się kwiaty i rośliny z dżungli, w których można zamieszkać. Na koniec część 
z nas sprawdziła, jaki efekt można uzyskać, kiedy wymiesza się wszystkie pozostałe farby 
i wymaluje je rękoma. 






















Miejskie widoki.




Przy wykorzystaniu techniki kolażu powstały panoramy miast przyszłości.



Tajemnica Miro
Joan Miró (ur. 20 kwietni 1983 w Barcelonie, zm. 25 grudnia 1983 w Palma de Mallorca) kataloński malarz, rzeźbiarz i ceramik. Jego dzieła interpretuje się jako przynależące do surrealizmu, jako wyraz powrotu do dzieciństwa i jako „piaskownice dla podświadomości”. Na styl Miró składają się żywe kolory połączone z uproszczonymi formami, kojarzącymi się z rysunkami małego dziecka. Na podstawie reprodukcji prac artysty staraliśmy się odkryć jego tajemnicę. Poprzez stawianie pytań: co jest tematem jego prac, jak posługuje się kolorem, jak zbudowana jest postać? W odpowiedzi na powyższe pytania powstały obrazy postaci, które są w posiadaniu dobrych tajemnic.



Podróże Potworów.
Przedstawiamy Wam trzy postacie: Pusia, Stworek Potworek, Zyzio. Są to bohaterowie naszych animacji. Obie historie powstały w trakcie dwóch warsztatów. Zostały wykonane w technice poklatkowej. To nasze pierwsze, nie ostatnie, spotkanie z animacją. Zapraszamy do oglądania.